Metodika

Zvolená metodika

Každoročně se před sezonou připravujeme společně na letním soustředění v rodné vlasti a především období podzimu je pro nás již stěžejní pro samotnou přípravu na lyžích. Rakousko a Itálie jsou nedílnou součástí podzimní přípravy na lyžích pro každého sjezdaře a nejinak je tomu i v našem případě, proto každý podzim vždy obsazujeme ledovce Schnalstal a Mölltal pro jejich skvělé podmínky pro trénink alpských disciplín.

Masters

Pro fanoušky výkonnostního sportu není neznámým pojmem kategorie MASTERS, neboli kategorie v poslední době vyplouvající na povrch pro ročníky 1988 a starší. Je potřeba, abychom my jako lyžařský oddíl drželi neustále krok nejen s trendy nových materiálů, ale snažíme se přizpůsobit také novým vypsaným soutěžím a především jejich novým kategoriím. Jak již v dnešním rychlém denním životě je zvykem, každý z nás dospělých si chce najít tu svou chvilku klidu, hodně z nás však svou chvilku klidu nehledá v teple domova, ale raději si dá do těla. Na základě poptávky ze strany přátel se při přípravě závodníků zaměřujeme také na jedince, kteří by rádi sáhli na závodní lyžování v celé své podobě. Prvotní dotek soutěžní brány však dává tušit, že alpské lyžování "volné" tak, jak jej zná většina lyžařské veřejnosti je na míle vzdálené tomu závodnímu. Pro nácvik moderních technik jsou při našem tréninku k dispozici jak kvalifikovaní trenéři alpských disciplín, tak především ono materiálové zajištění (brány, vrtačky, vrtáky, vysílačky, balanční pomůcky,…), bez kterých toto zrealizovat zkrátka nejde. Při tréninku pro kategorii MASTERS vycházíme ze stejného metodického základu jako pro mládež, avšak v tomto případě musíme velmi často bojovat s přeměnou techniky z techniky staré, kterou se lidé učili ještě na "rovných" lyžích nikoli carvingových. Specializace a trénink s ní spojený probíhá po osobní domluvě většinou během našich tréninků na místech předem určených, avšak nedílnou součástí samotného tréninku a následných soutěží předchází.

 

Sportovní lyžování

To nejdůležitější však zůstává stejné pro všechny věkové kategorie: co nejlepší výsledky v dané disciplíně během sezony alpské lyžování vnímat jako koníček a užívat si také stálého čerstvého vzduchu hor držet si sportovní přípravou a výkonem nejen pevné zdraví, ale mít z něj především radost.

 

 

Pro absolvování specializovaného kurzu zdokonalení techniky alpského lyžování je vždy na místě osobní domluva podrobností a řešení programu na míru zákazníkovi. Při zájmu o trénink alpského lyžování NENÍ PODMÍNKOU členství v našem oddílu.